Studenci zaprojektują Mieszkanie Plus - ruszył konkurs architektoniczny

Piątek, 20 Października 2017

W ramach programu Mieszkanie Plus wystartował konkurs dla studentów polskich uczelni, zainaugurowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, BGK Nieruchomości S.A. i Fundację BGK - „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Łączna pula nagród i wyróżnień to aż 70 tys. złotych.

Znamy wyniki parametryzacji wydziałów PW

Piątek, 20 Października 2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki oceny parametrycznej jednostek naukowych za lata 2013-2016. 8 wydziałów PW otrzymało kategorię A, a 2 wydziały A+.

PW w rankingu Times Higher Education by Subject

Środa, 18 Października 2017

Politechnika Warszawska jest jedyną polską uczelnią notowaną w rankingu Times Higher Education by Subject: engineering and technology. W zestawieniu 500 najlepszych szkół wyższych z całego świata, PW umieszczono w grupie znajdującej się na miejscach 401-500.

Podsumowanie badania Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów

Wtorek, 17 Października 2017

Biuro Karier PW oraz Dział Badań i Analiz CZIiTT po raz szósty przeprowadziły badanie Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów. Wśród jego uczestników znalazły się 2018 osób, które w ostatnich latach ukończyły naszą Uczelnię, przede wszystkim absolwenci z rocznika 2015/2016.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Płocku

Piątek, 13 Października 2017

To już 51. inauguracja roku akademickiego w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku. W uroczystości, 6 października 2017 roku, uczestniczyli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz licznie zaproszeni goście.

Naukowiec z Wydziału EiTI wśród Ambasadorów Kongresów Polskich

Poniedziałek, 9 Października 2017

W tym roku do grona Honorowych Ambasadorów Kongresów Polskich dołączyło 17 osób, głównie ze świata nauki, które przyczyniły się do rozwoju przemysłu spotkań w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. dr hab. inż. Józef Modelski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Wywiad z Bogumiłą Dziedzic, Kierownik Przedszkola PW "Bobotechnika"

Piątek, 6 Października 2017

Od przedszkolaka do emeryta – Politechnika kształci przez całe życie. Przedszkole PW „Bobotechnika” powstało w lutym 2017 roku. W nowym roku szkolnym zajęcia ruszyły już pełną parą, ale wciąż jest szansa, żeby zapisać swoje dziecko do politechnicznego przedszkola. O tym, jak wyglądają zajęcia w „Bobotechnice”, co zrobić, żeby przedszkole było dla dzieci drugim domem i o planach rozwoju placówki rozmawiamy z Kierownik Przedszkola, Bogumiłą Dziedzic.

Dwa politechniczne projekty z unijnym dofinansowaniem

Piątek, 6 Października 2017

Kampus Nowych Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa w Płocku znalazły się na liście projektów z zakresu rozwoju zaplecza badawczego instytucji naukowych, które wybrano do wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Forum Dialogu Nauka - Przemysł: budujemy narodowy system innowacji

Czwartek, 5 Października 2017

Forum to wydarzenie, którego celem jest zbliżenie wszystkich środowisk zaangażowanych w budowę narodowego systemu innowacji. Będzie ono okazją do wymiany informacji, wiedzy oraz dyskusji dotyczącej postępu technologicznego Polski. W Forum wezmą udział m.in. wicepremierzy Jarosław Gowin i Mateusz Morawiecki, Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt oraz Prorektor ds. współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis.

Liceum im. Stefana Batorego z patronatem Politechniki Warszawskiej

Wtorek, 19 Września 2017

Do grona szkół objętych patronatem naszej Uczelni dołączyło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Podczas spotkania, które odbyło się 19 września 2017 r. na Politechnice Warszawskiej, porozumienie w tej sprawie podpisali Prorektor ds. Studenckich - dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW oraz Dyrektor II LO - Barbara Kordas.

Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Środa, 6 Września 2017

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

Środa, 6 Września 2017

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).