Identyfikacja wizualna PW w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Wtorek, 25 Lipca 2017

Znamy najlepsze projekty zgłoszone do 24. edycji konkursu Dobry Wzór. Wśród nich jest rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzone przez studio graficzne Podpunkt.

Zaproszenie na obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Piątek, 21 Lipca 2017

Środowisko 3 Baonu Pancernego AK "Golski" oraz 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK "Jeleń" zaprasza na uroczystości z okazji 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

Politechnika upamiętni 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Piątek, 21 Lipca 2017

W czasie Powstania na terenie naszej Uczelni toczyły się zaciekłe walki. Obszaru tego bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” jako dowódcą. Na przełomie lipca i sierpnia w szczególny sposób wspominamy tych, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach.

Prof. Janusz Walo prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Środa, 19 Lipca 2017

Podczas XXXIX Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższe cztery lata został dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich.

Na naszej Uczelni będą realizowane doktoraty wdrożeniowe

Wtorek, 4 Lipca 2017

Wydziały PW otrzymały finansowanie na realizację programu "Doktorat wdrożeniowy". Pierwsi doktoranci, którzy będą przygotowywali swoje prace w ścisłej współpracy z przedsiębiorcą, mają rozpocząć studia już w październiku.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

Piątek, 30 Czerwca 2017

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. na Politechnice Warszawskiej.

Studenci Politechniki zaprojektują Mieszkanie Plus

Piątek, 30 Czerwca 2017

– Aktywne włączenie się uczelni wyższych w realizację programu Mieszkanie Plus to ważny impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rynku mieszkaniowym – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 29 czerwca 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszone zostały założenia konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".

Uroczyste Posiedzenie Senatu: nominacje doktorskie, Medal PW i nagrody

Wtorek, 27 Czerwca 2017

To ostatnie przed przerwą wakacyjną Uroczyste Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej. 27 czerwca 2017 roku poznaliśmy m.in. nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Rektor wręczył także Medal PW Marii Czupratowskiej-Semczuk.

Politechnika Warszawska i Exatel rozpoczynają współpracę

Poniedziałek, 26 Czerwca 2017

Umowę o współpracy w zakresie wymiany wiedzy, wsparcia technologicznego oraz prac merytorycznych podpisali przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i firmy Exatel. Porozumienie zostało zawarte 26 czerwca 2017 roku.

Wykładowca Filii PW i jego uczniowie z tytułem "Płocczanin Roku 2016"

Poniedziałek, 26 Czerwca 2017

Po raz pierwszy w historii plebiscytu dwoje kandydatów zdobyło tę samą liczbę głosów - tytuł "Płocczanina Roku 2016" otrzymali Beata Olszewska oraz dr hab. Janusz Kempa wraz z grupą uczniów klasy akademickiej Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Najlepsze wynalazki 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Czwartek, 22 Czerwca 2017

„Amortyzator Magnetyczny”, „Lighthands” i „Emergency helmet” to nazwy trzech wynalazków, które zwyciężyły w konkursie Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

The Engineers Band zagra w ramach Europejskiego Stadionu Kultury

Wtorek, 20 Czerwca 2017

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. The Engineers Band weźmie udział w finałowym utworze koncertu głównego, który odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godzinie 20:00.