Politechnika Warszawska i Veolia Energia Warszawa S.A. nawiązują współpracę

Piątek, 15 Czerwca 2018

15 czerwca 2018 r. w  Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej podpisano ramową umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a  Veolią Energia Warszawa. Dokument w imieniu spółki sygnował Jacky Lacombe - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Veolii Energii Warszawa oraz ze strony uczelni prof. dr hab. inż.  Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

CIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 15 Czerwca 2018

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, w sobotę 16 czerwca odbędzie się koncert z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli". Już po raz 103. w Małej Auli rozbrzmią dźwięki Wielkiej Muzyki, tym razem w związku z jubileuszem Wydziału AiNS. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Promocje doktorskie i habilitacyjne w Politechnice Warszawskiej, wręczenie Medalu PW oraz rozdanie nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa

Środa, 13 Czerwca 2018

18 czerwca 2018 r.  o godz. 11.00 podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych Politechnika Warszawska uhonoruje najwyższym odznaczeniem uczelni prof. dr. hab. inż. Grzegorza Pawlickiego. Nagrodę Siemensa odbiorą laureaci konkursu.

Dziekan Wydziału Transportu nagrodzona

Poniedziałek, 11 Czerwca 2018

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, otrzymała tytuł Kobiety Roku w Infrastrukturze i Transporcie podczas Gali "Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie", która odbyła się 6 czerwca 2018 roku.

Zawody SUMO Robotów LEGO na Politechnice Warszawskiej

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Zawody SUMO robotów oraz konkurs Freestyle to główne atrakcje, które będą czekać na uczestników 5.edycji wydarzenia skierowanego do młodych miłośników automatyki i robotyki, zaplanowanego na 17 czerwca (niedziela). Impreza potrwa od godziny 9.00 do 18.00.

Nawiązanie współpracy z Tianjin University

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Pod koniec maja Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele chińskiego Tianjin University. Uczelnie podpisały list intencyjny oraz umowę dotyczącą wymiany studentów. Spotkanie miało miejsce 28 maja 2018 r. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli TJU w PW.

Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Wizyta Rektora prof. Yevgena I. Sokola była związana rozpoczęciem współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

PW utrzymała miejsce w rankingu QS WUR

Czwartek, 7 Czerwca 2018

W najnowszym zestawieniu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 601-650 (podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach). Jest też trzecią polską uczelnią w rankingu.

„Na spotkanie do Ministerstwa jeżdżę na rowerze” - nowy wpis na blogu

Poniedziałek, 4 Czerwca 2018

Profesor PW, działacz społeczny i miłośnik jazdy na rowerze. W 2016 wybrany na stanowisko Prorektora ds. Studenckich PW. W najnowszym wpisie na blogu prof. Janusz Walo opowiada o tym jak wygląda jego standardowy dzień pracy oraz kiedy najbardziej odpoczywa.

Zespół z CZIiTT PW opracował ważną publikację dla NCBR

Środa, 30 Maja 2018

Pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW uczestniczyli w ważnym projekcie zleconym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Efektem ich prac jest "Poradnik kwalifikowania zadań w projektach B+R o charakterze społeczno-ekonomicznym do definicji ustawy o zasadach finansowania nauk", przygotowany we współpracy z autorytetami naukowymi i ekspertami.

Portal Kandydata zdobywcą brązowego miecza w tegorocznej edycji konkursu KTR 2018

Środa, 30 Maja 2018

Polski konkurs reklamy KTR to coroczne, topowe wydarzenie skierowane do twórców branży medialnej i reklamowej, których działalność wpisuje się w jedną z kategorii: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. W jubileuszowej, piętnastej już edycji KTR, Portal rekrutacyjny Politechniki Warszawskiej został odznaczony brązowym mieczem w kategorii Design.

W Politechnice Warszawskiej ogłoszono konkurs Trzecia Misja Uczelni

Poniedziałek, 28 Maja 2018

„Trzecia Misja Uczelni” to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy na ten cel 200 mln złotych.