Orkiestra z Pekinu wystąpi w cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Poniedziałek, 23 Stycznia 2017

Przed nami już 96. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 2 lutego 2017 roku na Politechnikę przyjedzie Pekińska Międzynarodowa Orkiestra Kameralna.

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Piątek, 20 Stycznia 2017

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Środa, 18 Stycznia 2017

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Czwartek, 12 Stycznia 2017

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie sie w ramach cyklu Konwersatorium Politechniki Warszawskiej odczyt pt. „Space 4.0" wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zaproszenie na konferencję „Transplantacja – darem życia”

Wtorek, 10 Stycznia 2017

W imieniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji „Transplantacja – darem życia”, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Małej Auli w godzinach  9.30.00-11.30. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii transplantacji narządów i tkanek.

Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkoły z patronatem PW najlepsze w Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Wtorek, 10 Stycznia 2017

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie zajęło pierwsze miejsce w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy". Na drugiej pozycji w zestawieniu sklasyfikowano XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Patronat nad obiema szkołami sprawuje nasza Uczelnia.

Bal Karnawałowy Fizyków

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.

Koncert "My też... Szukamy Stajenki" kolejną odsłoną Wielkiej Muzyki w Małej Auli

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

8 stycznia 2017 roku w warszawskim Kościele Najświętszego Zbawiciela odbył się XCV koncert Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band" wykonała kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.