Politechnika Warszawska utrzymała miejsce w rankingu QS World

Piątek, 9 Czerwca 2017

W najnowszym zestawieniu QS World, obejmującym najlepsze uczelnie z całego świata, nasza Politechnika, tak samo jak przed rokiem, znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-650. Zajęła też trzecie miejsce wśród polskich uczelni.

Kongres innoSHARE'17 pod patronatem honorowym PW

Czwartek, 8 Czerwca 2017

Dwa dni prelekcji, wystąpień, pitchów, prezentacji i dyskusji z praktykami innowacji z nauki i biznesu – tak w skrócie można opisać trzecią edycję Kongresu Polski Innowacyjnej -  innoSHARE'17 - people, knowledge, impactktóra odbędzie się 21-22.06.2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Profesor Janusz Zieliński otrzymał nagrodę od PKN ORLEN S.A.

Środa, 7 Czerwca 2017

Prorektor ds. Filii w Płocku, prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla PKN ORLEN S.A.”.

Kampania "Zabierz PW na wakacje" nagrodzona PROMykiem

Środa, 7 Czerwca 2017

W poprzednie wakacje zachęcaliśmy Was do wspólnej zabawy na Snapchacie Politechniki Warszawskiej. Nasza kampania "Zabierz PW na wakacje" została nagrodzona przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

PW społecznie

Wtorek, 6 Czerwca 2017

O tym, że robotyka pasjonuje najmłodszych wiemy już od dawna. Dlatego też staramy się podsycać w nich tę ciekawość i zapoznawać dzieci z interesującymi zagadnieniami świata robotów, poprzez udział w licznych zajęciach edukacyjnych.

SiMR z pasją o zabytkowych pojazdach

Wtorek, 6 Czerwca 2017

Podczas jubileuszowego sympozjum poświęconego nowoczesnym technologiom w rekonstrukcji pojazdów zabytków, które odbyło się 2 czerwca na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, miała miejsce również niecodzienna wystawa pojazdów zabytkowych.

Wystawa fotograficzna pt. Zawsze w biegu. Jan Rodowicz „Anoda”

Poniedziałek, 5 Czerwca 2017

Wystawa przybliża sylwetkę Jana Rodowicza „Anody” – studenta Politechniki Warszawskiej, a zarazem Powstańca Warszawskiego, żołnierza Batalionu „Zośka” i kawalera Orderu Virtuti Militari. Warto poznać losy tej wybitnej postaci poprzez fotografie archiwalne, fragmenty wspomnień i wypowiedzi, a także prace wykonane przez „Anodę” w trakcie studiów na Wydziale Architektury.

Na Wydziale MiNI powstało laboratorium analizy danych

Piątek, 2 Czerwca 2017

Polska ma potencjał, by stać się jednym z najważniejszych miejsce na świecie zajmujących się data science - przekonywali przedstawiciele Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz firmy Nethone 1 czerwca 2017 roku podczas uroczystego otwarcia MI^2 DataLab. Nowe laboratorium to szansa, by jeszcze lepiej niż dotąd wykorzystywać możliwości i pomysły ludzi zainteresowanych analizą danych.

Instameet na Politechnice Warszawskiej

Czwartek, 1 Czerwca 2017

Po raz pierwszy w historii Politechnika Warszawska gościła w swoich progach fanów fotografii mobilnej. Specjalnie dla nich zorganizowany został spacer po miejscach niezwykłych i na co dzień niedostępnych.

Wybrano laureatów Nagrody im. Prof. Jana Czochralskiego

Środa, 31 Maja 2017

Podczas posiedzenia, w dniu 30 marca 2017 r. Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego wybrała zwycięzców trzeciej edycji Konkursu. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się jesienią 2017 roku.

Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej podpisały porozumienie

Czwartek, 25 Maja 2017

Interdyscyplinarne porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego zawarte zostało pomiędzy Politechniką Warszawską a Krajową Szkołą Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Umowę sygnowano 22 maja 2017 r.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Poniedziałek, 22 Maja 2017

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.