„Flamenco Puro” - koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 12 Maja 2017

Przed nami 98. Wielka Muzyka w Małej Auli. Koncert „Flamenco Puro” odbędzie się 30 maja 2017 o godz. 19.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Design Thinking Week 2017

Środa, 10 Maja 2017

Design Thinking Week 2017 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej, to tygodniowy cykl wydarzeń obejmujących: warsztaty realizowane zgodnie z metodyką Design Thinking, prelekcje, webinaria.

Wystawa "Nauka w dawnych księgach"

Poniedziałek, 8 Maja 2017

Wystawa „Nauka w dawnych księgach” będzie wyjątkową okazją do zobaczenia najcenniejszych, najstarszych i najciekawszych starodruków w zbiorach Prof. Mirosława Nadera, Biblioteki Głównej PW oraz Muzeum PW. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja 2017 roku o godz. 12:00 w Gmachu Muzeum PW przy ul. Nowowiejskiej 24.

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

Poniedziałek, 8 Maja 2017

W dniach 18-21 maja 2017 roku na Stadionie Narodowym odbędzie się jedenasta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Jak co roku wydarzenie towarzyszy Warszawskim Targom Książki.

Autonomia uczelni i środowiska akademickiego - odpowiedzialność i etos akademicki

Piątek, 28 Kwietnia 2017

10 maja 2017 roku przedstawiciele środowiska akademickiego spotkają się na konferencji na temat autonomii uczelni. Wydarzenie organizowane jest przez Komisję ds. Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej KRASP, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Politechnikę Warszawską.

Politechnika Warszawska Filia w Płocku obchodziła Jubileusz 50-lecia

Piątek, 28 Kwietnia 2017

Uroczystości Jubileuszowe 50-lecia Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku odbyły się w dniu 22 kwietnia 2017 r. W obchodach uczestniczyły władze i kierownictwo PW, byli i obecni pracownicy Filii, absolwenci, studenci, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i firm współpracujących z uczelnią.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

Piątek, 28 Kwietnia 2017

Po raz kolejny w Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego. O puchar Rektora PW brydżyści powalczą w Dużej Auli Gmachu Głównego 13 maja 2017 roku.

Zmiany w drużynie siatkarskiej ze stolicy

Piątek, 28 Kwietnia 2017

W nowym sezonie zespół będzie występować jako ONICO Warszawa. Przedstawiciele władz klubu i Politechniki Warszawskiej zgodnie podkreślają, że decyzja o zmianie nazwy nie była łatwa. Zwracają też jednak uwagę, że nie oznacza to zakończenia współpracy, tylko zmianę jej charakteru.

Grupa PGE z Politechniką Warszawską stawiają na szeroką współpracę ze startupami

Środa, 26 Kwietnia 2017

PGE Polska Grupa Energetyczna włącza się w pracę przy projekcie Kampus+, realizowanym przez Politechnikę Warszawską, którego ambicją jest stworzenie największego hubu innowacyjności związanego z obszarem Smart Living w Europie Środkowo-Wschodniej. W poszukiwaniu nowych źródeł przychodu PGE będzie testować w formule „living lab” innowacyjne rozwiązania w trzech kluczowych obszarach – smart home, smart city i vehicle-to-grid.

Teatr Politechniki Warszawskiej w festiwalu PESTKA 2017

Poniedziałek, 24 Kwietnia 2017

Spektakl "Lamentacje" Teatru PW zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA 2017 w Jeleniej Górze (28 kwietnia-3 maja 2017 roku).

Pięciu nowych profesorów na Politechnice Warszawskiej

Piątek, 21 Kwietnia 2017

Profesorami nauk technicznych zostali dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, prof. PW (Prorektor ds. Studiów), dr hab. inż. Katarzyna Konopka (Wydział Inżynierii Materiałowej), dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), dr hab. inż. Adam Woźniak, prof. PW  (Wydział Mechatroniki) oraz dr hab. inż. Jan Żera, prof. PW (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

„Bogowie” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 21 Kwietnia 2017

Przed nami 97. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 11 maja 2017 roku wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Justyny Pakulak i Dariusza Zimnickiego.