Zespół Masovia nagrodzony przez Marszałka Województwa

Środa, 5 Listopada 2014

3 listopada 2014 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom XV edycji konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego, przyznawana za indywidualne lub zbiorowe osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego oraz promocję Województwa w tych dziedzinach.

Szkolenie dla kadry akademickiej

Środa, 5 Listopada 2014

Serdecznie zapraszamy na II edycję szkolenia skierowanego do pracowników dydaktycznych i naukowo-dydaktycznych, z zakresu współpracy z osobami niepełnosprawnymi.

V Forum Rozwoju Mazowsza

Wtorek, 4 Listopada 2014

V Forum Rozwoju Mazowsza. Grow Up Start Up, odbyło się w dniach 4-5 listopada 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wydarzenie miało na celu promocję projektów RPO WM oraz PO KL na Mazowszu. W gronie wystawców RPO WM można było znaleźć stoisko Politechniki Warszawskiej.

Wydział Transportu współpracuje z firmą PIMOT

Poniedziałek, 3 Listopada 2014

30 października 2014 roku podpisano umowę o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy Przemysłowym Instytutem Motoryzacji a Wydziałem Transportu PW. Celem zawartej umowy jest deklaracja współpracy poprzez podejmowanie wspólnych prac oraz rozwiązywanie problemowych zagadnień z dziedziny transportu oraz budowy i eksploatacji maszyn.

PROJEKTujeMY- trwają zapisy na warsztaty z architektury, dizajnu i grafiki

Czwartek, 30 Października 2014

Z czego składa się dom? Czy można znaleźć dla papieru nowe, zaskakujące zastosowania? Jak zaprojektować ciekawe logo? Na te i inne pytania dotyczące architektury i dizajnu, warszawscy gimnazjaliści otrzymają odpowiedzi podczas warsztatów PROJEKTujeMY.

Prezydent Izraela w Politechnice Warszawskiej

Środa, 29 Października 2014

W ramach pierwszej zagranicznej wizyty po zaprzysiężeniu w lipcu na urząd prezydenta Izraela, Reuven Rivlin spotkał się 29 października z władzami oraz studentami Politechniki Warszawskiej.

Wystawa „Trzy spojrzenia” Muzeum PW

Wtorek, 28 Października 2014

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Muzeum PW zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii „Trzy spojrzenia”.

Trwają zapisy do czwartej edycji TECHNO-warsztatów z Politechniką Warszawską

Wtorek, 28 Października 2014

Czemu dochodzi do katastrof budowlanych? Co to jest Wielki Zderzacz Hadronów? Skąd się bierze tęcza? Dlaczego w najbliższym czasie w samolotach pasażerskich nie będzie się stosować silników elektrycznych? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymają uczniowie warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas TECHNO-warsztatów z Politechniką Warszawską.

Obchody Dnia Wszystkich Świętych w PW

Piątek, 24 Października 2014

Politechnika Warszawska jak co roku uczci pamięć zmarłych Profesorów Uczelni, składając na ich grobach wiązanki kwiatów.

IV Warszawskie Dni Techniki

Piątek, 24 Października 2014

W dniach 22-24 października 2014 r. odbyły się IV Warszawskie Dni Techniki organizowane przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).