"Złoty Inżynier 2016" - wśród nominowanych nasi absolwenci

Poniedziałek, 6 Lutego 2017

Kto w tym roku otrzyma tytuł "Złotego Inżyniera"? "Przegląd Techniczny" już 23. raz organizuje plebiscyt, w którym wybiera najbardziej wyróżniającego się inżyniera minionego roku. Wśród kandydatów są absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwają zapisy!

Piątek, 3 Lutego 2017

Już po raz ósmy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Obozie Naukowym Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja naukowo-rekreacyjnego obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w dwóch terminach: od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r. oraz od 6 do 12 sierpnia 2017 r. Gimnazjaliści i licealiści mogą rejestrować się na oba turnusy.

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany w międzynarodowy projekt GETM3

Piątek, 3 Lutego 2017

26-27 stycznia w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 – GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców. Dzięki wyjazdom, poza realizacją celów projektu, uczestnicy mają możliwość wymiany wiedzy, rozwijania umiejętności oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa

Czwartek, 2 Lutego 2017

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

Naukowcy z PW w Naukowej Grupie Doradczej przy GK PGNiG

Czwartek, 2 Lutego 2017

Politechnika Warszawska ma trzech przedstawicieli w Naukowej Grupy Doradczej przy Grupie Kapitałowej PGNiG. To dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Osiadacz z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Grupa właśnie rozpoczęła swoją drugą kadencję.

Zaproszenie na uroczysty finał 4. edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Czwartek, 26 Stycznia 2017

Podczas finału interdyscyplinarne zespoły studenckie zaprezentują wyniki semestralnej pracy nad projektami zleconymi przez przedsiębiorców, tj. Willson&Brown, Saule Technologies oraz Polskie Sieci Elektroenegetyczne. Spotkanie to będzie również doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy nauki z biznesem oraz networkingu.

Finał 4. edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Czwartek, 26 Stycznia 2017

Współpraca PW i Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk

Środa, 25 Stycznia 2017

Wspólne inicjatywy w zakresie działań naukowych i dydaktycznych - to główny cel porozumienia, które 24 stycznia 2017 roku zawarły Politechnika Warszawska i Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 18 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Złota Odznaka PTETiS dla Politechniki Warszawskiej

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska otrzymała od Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Złotą Odznakę za wspieranie działalności i współdziałanie w zakresie upowszechniania elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Nasi naukowcy opracują specjalistyczny samochód elektryczny

Wtorek, 24 Stycznia 2017

Vylson - tak nazywa się pojazd zasilany energią elektryczną, który ma powstać w wyniku współpracy naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV). Umowę w tej sprawie przedstawiciele obu instytucji popisali 23 stycznia 2017 roku w Gmachu Głównym PW.

Orkiestra z Pekinu wystąpi w cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Poniedziałek, 23 Stycznia 2017

Przed nami już 96. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 2 lutego 2017 roku na Politechnikę przyjedzie Pekińska Międzynarodowa Orkiestra Kameralna.