Znamy wyniki konkursu CyberSecIdent II udostępnione przez NCBR

Czwartek, 16 Sierpnia 2018

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki II konkursu w ramach programu CyberSecIdent – Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość. Wśród beneficjentów znajduje się Politechnika Warszawska.

Znamy wyniki raportu „Projekt naukowiec”

Poniedziałek, 13 Sierpnia 2018

Polska sieć EURAXESS, członek europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców jest inicjatorem „Projektu naukowiec”. W ramach przedsięwzięcia, Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, zrealizował badania społeczne dla Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Wyniki naboru ofert do projektu "Najlepsi z Najlepszych! 3.0."

Czwartek, 9 Sierpnia 2018

Znamy listę projektów rekomendowanych do finansowania w ramach Najlepsi z najlepszych! 3.0.”. Wsparcie udzielone zostanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Wtorek, 31 Lipca 2018

Jak co roku, na przełomie lipca i sierpnia wspominamy ludzi, którzy lata temu stanęli w obronie powstańczej Warszawy. Zaciekłe walki toczyły się również na terenie Politechniki Warszawskiej. Obszaru uczelni bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” w roli dowódcy.

Wydział Fizyki PW gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków 2019

Czwartek, 26 Lipca 2018

Podczas 31. Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków w Chinach, zespół reprezentantów Polski zdobył srebrny medal, a turniejowy proporzec został przekazany dr hab. Jerzemu Antonowiczowi, Prodziekanowi ds. studenckich Wydziału Fizyki PW, ustanawiając tym samym Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej gospodarzem przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Spacer z przewodnikiem śladami Powstania Warszawskiego

Środa, 25 Lipca 2018

Biuro Promocji i Informacji PW zaprasza na spacer śladami Powstania Warszawskiego, który pozwoli mieszkańcom Warszawy cofnąć się w czasie i lepiej zrozumieć wydarzenia tamtych lat. Spacer zorganizowany z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego przybliży historię Politechniki Warszawskiej, która podzieliła dramatyczny los swego miasta.

Wystawa „Wawelberczycy” z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Środa, 25 Lipca 2018

Współpraca Muzeum Politechniki Warszawskiej ze Stowarzyszeniem Mieszkańców i  Przyjaciół Kolonii Wawelberga oraz Wolskim Centrum Kultury zaowocowała powstaniem wystawy „Wawelberczycy” poświęconej absolwentom Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, wśród których znalazło się wielu żołnierzy Armii Krajowej. Otwarcie wystawy odbędzie się 31 lipca 2018 r. o godzinie 19.00 na Placu Zamkowym.

Laureaci stypendiów doktorskich z PW

Czwartek, 19 Lipca 2018

Doktoranci z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej znaleźli się na liście laureatów konkursu ETIUDA 6 organizowanego przez NCN, w kategorii nauki ścisłe i techniczne.

Dziekan Wydziału Zarządzania PW powołany do Rady Nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne

Środa, 18 Lipca 2018

Dziekan Wydziału Zarządzania, prof. nzw. dr hab. inż. Janusz Zawiła- Niedźwiecki został powołany w skład Rady Nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne przez Minister Finansów prof. Teresę Czerwińską.

Pomnik Prezydenta Mościckiego przed Gmachem Technologii Chemicznej PW

Wtorek, 17 Lipca 2018

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej ponownie stanie pomnik prof. Ignacego Mościckiego. Inicjatywę jego rekonstrukcji podjął Komitet Organizacyjny powołany przez prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej.

Nagroda "Best poster award" dla Wydziału IChiP PW

Poniedziałek, 16 Lipca 2018

Podczas Międzynarodowej Konferencji NanoTech Poland, która odbyła się w Poznaniu na początku czerwca 2018 r., Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej otrzymał główną nagrodę za plakat pt. "Solution Blow Spun Poly-L-Lactic Acid/Ceramic Fibrous Composites".

Prof. Zbigniew Kledyński prezesem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Czwartek, 5 Lipca 2018

Podczas obrad XVII Krajowego Zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na prezesa PIIB został wybrany prof. dr hab. inż. Zbigniew Franciszek Kledyński.