Uroczyste odsłonięcie Pomnika Prezydenta Ignacego Mościckiego przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej

Piątek, 14 Grudnia 2018

Po niemal 80. latach przed Gmach Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej wrócił pomnik Prezydenta Ignacego Mościckiego. Uroczyste odsłonięcie popiersia z udziałem Tadeusza Deszkiewicza z Kancelarii Prezydenta RP; prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej; Jana Bastera, Wiceprezesa IPN oraz przedstawicieli środowisk kombatanckich i darczyńców miało miejsce 14 grudnia 2018 r.

Finał akcji Fundacji One Day na PW

Piątek, 14 Grudnia 2018

Magia - tak można określić jednym słowem to co wydarzyło się 11 grudnia 2018 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. To właśnie wtedy w Dużej Auli odbyła się kolejna Gwiazdka Fundacji One Day. Politechnika Warszawska jest Partnerem Strategicznym Projektu.

Seminarium Uczelniane o wdrażaniu Ustawy 2.0 w Politechnice Warszawskiej - relacja

Czwartek, 13 Grudnia 2018

Konstytucja dla Nauki, która weszła w życie w październiku br. angażuje całą społeczność akademicką, nakreślając ramy dla funkcjonowania uczelni w myśl przepisów Ustawy 2.0. O ich zastosowaniu i terminach wdrażania dyskutowano podczas Seminarium Uczelnianego 11 grudnia 2018 r.

Ponad 18 milionów złotych na badania i rozwój Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 13 Grudnia 2018

Znaczące dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Medal Młodego Uczonego, wręczenie odznaczeń państwowych oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”

Wtorek, 11 Grudnia 2018

10 grudnia 2018 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, Medalu Młodego Uczonego oraz odznaki „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”. W gronie odznaczonych Medalem Młodego Uczonego uczelnia powitała dr. hab. n. med. Michała Grąta, który odebrał wyróżnienie z rąk prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, Rektora PW.

Uroczysty Koncert Wigilijny

Poniedziałek, 10 Grudnia 2018

Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Jan Styliński we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo serdecznie zapraszają na Wigilię Ogólnouczelnianą - Uroczysty Koncert Wigilijny.

Ponad 28 tys. – tyle zebraliśmy podczas Kiermaszu Świątecznego PW

Czwartek, 6 Grudnia 2018

Podczas tegorocznej, już czwartej edycji charytatywnego Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej zebraliśmy rekordową sumę 28 222,50 zł! Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej z Grand Prix Polskiej Chóralistyki

Środa, 5 Grudnia 2018

W muzycznej konfrontacji rywalizowały ze sobą zespoły zwycięzców sześciu najstarszych polskich konkursów chóralnych.

Spektakl "Listy do Niepodległej"

Wtorek, 4 Grudnia 2018

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CVII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli – "Listy do Niepodległej". Widowisko artystyczne odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 19:00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Koncert "Listy do Niepodległej"

Seminarium Uczelniane. Wdrażanie Ustawy 2.0 w Politechnice Warszawskiej

Wtorek, 4 Grudnia 2018

Serdecznie zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej na Seminarium Uczelniane dotyczące problematyki wdrażania Ustawy 2.0 w naszej Uczelni.

Nagroda „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Warszawskiej, profesora Jana Szmidta.

Poniedziałek, 26 Listopada 2018

Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono tym samym szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy, a także podmioty wspierające działalność młodych ludzi.