Drugie życie odpadów

Środa, 24 Kwietnia 2019

Na początku tego roku wprowadzone zostały nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów, zgodne z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. Dotyczą one każdej nieruchomości objętej systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz terenów przeznaczonych do użytku publicznego. Również na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej pojawiły się pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów w kilku frakcjach. Czy segregacja w warunkach uczelni różni się od tej prowadzonej w innych miejscach?

Odsłonięcie tablicy poświęconej Marii Drac

Czwartek, 18 Kwietnia 2019

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, tuż przy wejściu do Biblioteki Głównej, 17 kwietnia 2019 r. uroczyście została odsłonięta tablica upamiętniająca Marię Drac, Kwestor Politechniki Warszawskiej w latach 1991-1997.

Laureaci jubileuszowej XX edycji Konkursu o Nagrodę Fiat Chrysler Automobiles (FCA) odebrali nagrody

Środa, 17 Kwietnia 2019

Politechnika Warszawska oraz Fiat Chrysler Automobiles (FCA) już po raz dwudziesty wręczyły nagrody w Konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie oraz prace dyplomowe  o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Spotkanie Delegacji KRASP z delegacją Związku Rektorów Uczelni Ukrainy

Czwartek, 11 Kwietnia 2019

W dniach 1-4 kwietnia br. w Poznaniu odbyła się wizyta delegacji Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, zorganizowana w ramach projektu pomocowego MNiSW-PW pt. „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni” (lider projektu – prof. J. Woźnicki). Uczelnią-gospodarzem wizyty był Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Koncert Werchowyny w Gmachu Głównym PW

Piątek, 5 Kwietnia 2019

W Dużej Auli Gmachu Głównego PW odbył się wczoraj występ zespołu Werchowyna, podczas którego zaprezentowane zostały łemkowskie, ukraińskie, huculskie pieśni liryczne i wielkopostne.

Strona internetowa Systemu Identyfikacji Wizualnej PW

Środa, 3 Kwietnia 2019

Zachęcamy do korzystania ze strony poświęconej Systemowi Identyfikacji Wizualnej PW (SIW PW). Strona powstała, aby zaprezentować założenia i kluczowe cechy nowego SIW PW.

Nominacje profesorskie dla naukowców z PW

Środa, 3 Kwietnia 2019

Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Podpisanie umowy o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Technologii Cieplnej

Poniedziałek, 1 Kwietnia 2019

W dniu 28 marca 2019 r. w dziekanacie Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa została podpisana umowa o realizacji przebudowy i rozbudowy Gmachu Instytutu Techniki Cieplnej pomiędzy Politechniką Warszawską – Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa a firmą BUDIMEX S.A. wybraną w trybie przetargowym negocjacji z ogłoszeniem.

Promocje doktorskie i habilitacyjne

Wtorek, 26 Marca 2019

W Małej Auli Gmachu Głównego 26 marca odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2019/1)

Piątek, 15 Marca 2019

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2019/1 dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze.

CIX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 15 Marca 2019

Zapraszamy już 23 marca 2019 r. do Gmachu Głównego PW, gdzie w Dużej Auli połączone siły chórów z Polski i Niemiec, wykonają jedno z największych dzieł Jana Sebastiana Bacha – Pasję według św. Mateusza.

Polimex-Mostostal S.A i Politechnika Warszawska zawarły porozumienie o współpracy naukowo-technicznej

Środa, 13 Marca 2019

Porozumienie o współpracy naukowo-technicznej podpisali dziś w Gmachu Głównym PW Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal, i Przemysław Janiszewski, wiceprezes Polimex-Mostostal.