Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Poniedziałek, 15 Października 2018

Decyzją Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Politechnika Warszawska będzie realizowała projekt w ramach Programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej. Projekt będzie realizowany przez 12 miesięcy począwszy od 1 października 2018 r. Kwota dofinansowania dla PW to prawie 750 000 zł.

Logo HR Exellence in Research – badanie ankietowe doktorantów

Czwartek, 11 Października 2018

Jeszcze przez kilka dni, do 15.10.2018 r., Politechnika Warszawska realizować będzie badanie uczestników studiów doktoranckich mające na celu opracowanie wniosku o przyznanie wyróżnienia Logo HR Exellence in Research.

Otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego

Czwartek, 11 Października 2018

W Gmachu Starym Technologicznym Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego. W wydarzeniu, które miało miejsce 10 października, udział wzięła Minister Przedsiębiorczość i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w Płocku

Poniedziałek, 8 Października 2018

52. inauguracja roku akademickiego w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku odbyła się 5 października 2018 roku.

Technologia 5G obszarem współpracy Ericsson i Politechniki Warszawskiej

Środa, 26 Września 2018

Politechnika Warszawska i firma Ericsson podpisały umowę ramową dotyczącą współpracy naukowo-badawczej. Zakres działań obejmie m.in. wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowych technologii telekomunikacyjnych łącząc potencjał naukowy uczelni i unikalne doświadczenie partnera biznesowego.

T-Mobile Polska i Politechnika Warszawska rozwijają współpracę

Środa, 26 Września 2018

T-Mobile Polska i Politechnika Warszawska postanowiły rozwijać współpracę partnerską, której celem jest wspieranie inicjatyw ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa informacyjnego, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i ich zastosowań, a także wspieranie ścieżki kariery największych talentów PW.

LOTOS i Politechnika Warszawska współpracują nad projektami B+R

Środa, 26 Września 2018

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Grupy LOTOS S.A. i spółki LOTOS Lab 25 września 2018 r. podpisali dokumenty inicjujące wspólną działalność badawczo-rozwojową. Współpraca polegać będzie na przygotowaniu prototypów wybranych urządzeń z obszaru niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.

Zapraszamy na Festiwal Nauki Małego Człowieka

Środa, 19 Września 2018

Tegoroczny Festiwal Nauki Małego Człowieka będzie już 11. edycją tego politechnicznego wydarzenia skierowanego do najmłodszych. W sobotę i niedzielę, 29-30 września 2018 r., w godz. 10-16 na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, oraz na kampusie centralnym, na dzieci będzie czekało wiele atrakcji.

Wystawa: Polskie osiągnięcia lotnicze w 100-lecie Odzyskania Niepodległości „Per aspera ad astra”

Czwartek, 13 Września 2018

Przekrój najciekawszych polskich konstrukcji oraz osiągnięć polskiego lotnictwa i kosmonautyki – Politechnika Warszawska zaprasza 22-23 października 2018 roku na wystawę w Gmachu Głównym, gdzie m.in. będzie można zobaczyć jedyną sztukę legendarnego polskiego myśliwca - PZL P.11c oraz unikalny w świecie, pierwszy polski motoszybowiec z napędem elektrycznym AOS-71.

Porozumienie MEiL PW z Wojskowym Instytutem Uzbrojenia

Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018

Współpraca naukowo-badawcza na rzecz obronności – to główna idea przyświecająca podpisanej 23 sierpnia 2018 r. umowie między Wydziałem Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej a Wojskowym Instytutem Uzbrojenia.

Porozumienie MEiL PW z Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia

Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu „Kampus Nowych Technologii Akcelerator Innowacyjności Politechniki Warszawskiej” w ramach RPO Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018

Politechnika Warszawska otrzyma wsparcie unijne na utworzenie Kampusu Nowych Technologii (KNT) oraz na zakup specjalistycznego sprzętu badawczego. Dzięki środkom z UE możliwe będzie prowadzenie innowacyjnych projektów opartych o formułę tzw. żywych laboratoriów. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 82,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali Adam Struzik - marszałek i prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - rektor Politechniki Warszawskiej.