PW podpisała Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni

Poniedziałek, 23 Września 2019

Politechnika Warszawska przystąpiła do Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni podczas Kongresu Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie w Krakowie.

Uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego

Piątek, 2 Sierpnia 2019

Przełom lipca i sierpnia to czas, kiedy w szczególny sposób myślimy o tych, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Na naszej Uczelni wydarzenia sprzed 75 lat upamiętniliśmy w czasie uroczystości przed Pomnikiem Batalionu "Golski" na terenie Kampusu Centralnego PW oraz w czasie spaceru śladami Powstania.

Z kamerą wśród laboratoriów. Trening w symulatorze lotów.

Środa, 31 Lipca 2019

Czas wakacji to moment, w którym przemieszczamy się szczególnie często, a jako środek transportu powszechnie wybieramy samolot. Wzbijając się w powietrze nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele technicznych elementów składa się na udany lot statku powietrznego. Istotę podniebnych podróży najłatwiej zrozumieć zasiadając za sterami symulatora lotów.

Zmarł prof. Zbigniew Grabowski, Rektor PW w latach 1985-1988

Środa, 31 Lipca 2019

28 lipca 2019 r. w wieku 89 lat zmarł prof. zw. dr hab. inż. Zbigniew Jan Grabowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 1985-1988.

Pracodawco – podziel się z nami swoimi potrzebami

Poniedziałek, 22 Lipca 2019

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii realizuje badanie „Diagnoza potrzeb pracodawców i instytucji współpracujących z PW 2018/2019”, którego celem jest identyfikacja oczekiwań pracodawców
w zakresie form współpracy uczelni z interesariuszami zewnętrznymi. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Trwa nabór wniosków w konkursie "Innowator Mazowsza"

Poniedziałek, 22 Lipca 2019

Celem konkursu organizowanego przez Województwo Mazowieckie jest wyłonienie młodych talentów opracowujących i wdrażających innowacyjne rozwiązania. Politechnika Warszawska jest jednym z partnerów akcji.

Spacer śladami Powstania Warszawskiego

Poniedziałek, 22 Lipca 2019

Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Biuro Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej pragnie zaprosić na niezwykły spacer, który pozwoli mieszkańcom i odwiedzającym Warszawę lepiej zrozumieć udział najstarszej polskiej uczelni technicznej w tym dramatycznym wydarzeniu.

Na PW trwa XXXII Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

Środa, 10 Lipca 2019

Uzdolnieni licealiści z kilkudziesięciu krajów rywalizują ze sobą w ramach International Young Physicists’ Tournament 2019 (IYPT), czyli drużynowych zawodów, których uczestnicy w kreatywny sposób rozwiązują zaprezentowane problemy z dziedziny fizyki. Gospodarzem tegorocznej edycji wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Na PW trwa XXXII Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków

Środa, 10 Lipca 2019

Nowy profesor na PW

Piątek, 28 Czerwca 2019

Profesorem nauk technicznych został dr hab. inż. Marek Henczka z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.

Nowy profesor na PW

Piątek, 28 Czerwca 2019

Promocje doktorskie i habilitacyjne, wręczenie medali oraz finał Konkursu o Nagrodę Siemensa 2019

Środa, 26 Czerwca 2019

Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości, która miała miejsce 25 czerwca 2019 r., wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.