Pracujemy nad nową stroną internetową

Poniedziałek, 18 Lutego 2019

Strona internetowa to wizytówka uczelni, która powinna być nowoczesna i przyjazna dla użytkownika. Jej głównym zadaniem powinno być dostarczanie najważniejszych informacji nt. funkcjonowania Politechniki. Prace nad nową politechniczną witryną internetową są w toku, a termin ich zakończenia planowany jest na koniec 2019 roku.

Nominacja profesorska dla naukowca z PW

Czwartek, 14 Lutego 2019

Do grona profesorów nauk chemicznych dołączył dr hab. inż. Janusz Zachara z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

PW podpisała umowę w ramach realizacji założeń projektu poligonu doświadczalno-wdrożeniowego

Poniedziałek, 4 Lutego 2019

Rektor PW prof. Jan Szmidt, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Wicestarosta Waldemar Trochiumiuk 31 stycznia 2019 r. podpisali w Przasnyszu akty notarialne sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek położonych na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza na rzecz Uczelni.

„Projekt przebudowy Katedry Płockiej wg Stefana Szyllera” – wystawa

Czwartek, 31 Stycznia 2019

W Gmachu Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku 30 stycznia odbyło się otwarcie wystawy pt. „Projekt przebudowy Katedry Płockiej wg Stefana Szyllera” połączone z wykładem ks. kan. Stefana Cegłowskiego, proboszcza parafii pw. św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej w Płocku.

Występ kabaretu Szczęśliwa "60" podczas CVIII koncertu z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Wtorek, 29 Stycznia 2019

W poniedziałkowy wieczór zebrani w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej mieli okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym w wykonaniu absolwentów Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

List intencyjny Politechniki Warszawskiej, Miasta Piastów i firmy Teraz Energia na rzecz efektywności energetycznej

Środa, 23 Stycznia 2019

Porozumienie zawarte 23 stycznia 2019 r. dotyczy planów rozwoju i komercjalizacji rozwiązań technologicznych wspierających budowanie efektywnej energetycznie oraz przyjaznej środowisku gospodarki.

"Złoty Inżynier 2018" - zachęcamy do głosowania

Wtorek, 22 Stycznia 2019

Zachęcamy do głosowania w 25. jubileuszowym plebiscycie "Złoty Inżynier". Na liście nominowanych znalazł się prof. Tomasz Chmielewski z Wydziału Inżynierii Produkcji oraz nasi absolwenci. Głosy można oddawać do 10 lutego na stronie internetowej Przeglądu Technicznego.

Umowa o współpracy między Politechniką Warszawską i grupą SENER

Środa, 16 Stycznia 2019

Dokument podpisany 16 stycznia 2019 r. zakłada między innymi podnoszenie kompetencji specjalistów sektora kosmicznego oraz prowadzenie wspólnych prac naukowo-badawczych.

Podpisanie porozumienia o współpracy z Powiatem Płockim

Wtorek, 15 Stycznia 2019

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku i Powiatu Płockiego podpisali 15 stycznia 2019 r. porozumienie przedłużające współpracę o kolejne 4 lata.

Absolwencka "Księga wspomnień 1953–2018"

Poniedziałek, 14 Stycznia 2019

Koło Absolwentów Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/Mechatroniki Politechniki Warszawskiej wydało Księgę Wspomnień Absolwentów 1953–2018, która stanowi kontynuację wydanego z okazji 55-lecia Wydziału i odbywającego się Zjazdu Absolwentów pierwszego tomu Księgi Wspomnień 1953–2017.

Czwartek, 10 Stycznia 2019

Politechnika Warszawska przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje projekt Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów na rzecz doskonalenia działania uczelni.

Politechnika Warszawska wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Piątek, 4 Stycznia 2019

Politechnika Warszawska znalazła się w gronie laureatów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni, zorganizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Nasza Uczelnia otrzyma prawie 36 mln zł dofinansowania na realizację projektu „NERW 2 PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.